SWP

   Brazylia 2022-07-28 Lech Majewski w Rio de Janeiro!

Wizyta wybitnego polskiego reżysera Lecha Majewskiego w Rio de Janeiro zachwyciła brazylijską publiczność.

Od 24 do 30 maja 2022 r. na zaproszenie festiwalu filmowego Uranium Film Festival przy udziale Ambasady RP w Brasílii przebywał z wizytą w Rio de Janeiro Lech Majewski – wybitny polski poeta, malarz, pisarz oraz reżyser filmowy, teatralny i operowy. Film Lecha Majewskiego pt. „Dolina Bogów” otrzymał główną nagrodę festiwalu i został zaprezentowany podczas gali finałowej w dniu 29 maja br. w Muzeum Sztuki Współczesnej Rio de Janeiro.

Przy okazji pobytu Lecha Majewskiego w Brazylii, z inicjatywy Ambasady, zorganizowane zostało również spotkanie z twórcą w siedzibie organizacji Polonia Sociedade Beneficiente do Rio de Janeiro wraz z pokazem specjalnym filmu „Młyn i Krzyż”. Wydarzenie zgromadziło zarówno członków organizacji polonijnej, jak i brazylijskich miłośników kina i kultury polskiej z Rio de Janeiro. Zgromadzona publiczność miała okazję zadać reżyserowi pytania. Lech Majewski opowiedział również o kulisach powstawania swoich filmów.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov,plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771539 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów