SWP

   Rosja 2022-08-05 Kaliningrad. Godzina W. Polacy pamiętają

Członkowie Autonomii Polaków «Polonia» z Kaliningradu również oddali hołd poległym bohaterom Powstania Warszawskiego.

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętamy o bohaterach tamtych dni… Chylimy czoła przed ich odwagą i ofiarą jaką ponosili za wielkie pragnienie wolności. Idąc 1 sierpnia 1944 roku na powstańcze barykady, położyli na szali swoją młodość, zdrowie i życie bo „chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać”.

W tym szczególnym dniu jesteśmy im winni pamięć za męstwo, walkę i przelaną krew…

Kiedy w Polsce o godz. 17.00 dźwięk syren przypomni tamte chwile, każdy Polak zatrzymuje się i myśli o młodych ludziach, którzy 78 lat temu w ten właśnie sposób dali wyraz swojego sprzeciwu wobec niewoli i okrucieństwa.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polonia KaliningradNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771585 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów