SWP

   Australia 2022-08-06 Polonia w Essendon pożegnała ambasadora

W niedzielę, 31 lipca 2022 Kościół Katolicki wspomina św. Ignacego Loyolę. Jednocześnie w tym dniu zakończyły się obchody Jubileuszu Roku Ignacjańskiego, rozpoczęte 20 maja 2021. W tym czasie Towarzystwo Jezusowe, którego założycielem był św. Ignacy, świętowało 500-lecie jego nawrócenia (20 maja 1521) oraz 400-lecie kanonizacji (12 marca 1622). Tego samego dnia nasza wspólnota przy Sanktuarium Maryjnym w Essendon pożegnała Ambasadora RP w Australii, Pana Michała Kołodziejskiego, który po 5 latach pracy dla Polonii na Antypodach wraca wraz z rodziną do Polski.

W naszym Sanktuarium Maryjnym w Essendon obchodziliśmy bardzo uroczyście zakończenie Roku Ignacjańskiego. Mszę św. o godz.10-tej odprawił i homilię wygłosił ks. Mariusz Han SJ. Obecny był Pan Ambasador RP w Australii, Michał Kołodziejski, który przybył do naszego Sanktuarium, aby pożegnać się z rodakami po 5-cioletniej kadencji na placówce dyplomatycznej w Australii. W eucharystii uczestniczył również Pan Andrzej Soszyński, Honorowy Konsul Generalny RP w Melbourne wraz z małżonką, pani Elżbieta Dziedzic, prezes Federacji Polskich organizacji w Victorii oraz pani Bożena Iwanowska, koordynator polskiego szkolnictwa w Melbourne.

Po Mszy św. ks. Mariusz zaprosił szanownych gości oraz wiernych do naszej salki kościelnej na spotkanie z panem Ambasadorem i na obejrzenie wystawy specjalnie przygotowanej na zakończenie obchodów Jubileuszu Roku Ignacjańskiego. Wystawa przedstawia 24 najważniejszych faktów z życia św. Ignacego Loyoli.

Ks. Mariusz Han SJ wręczając drobne upominki panu Ambasadorowi serdecznie podziękował panu Michałowi Kołodziejskiemu za Jego trud i wysiłek włożony podczas pracy na tutejszej placówce dyplomatycznej oraz za Jego ogromne zaangażowanie w sprawy Polonii Australijskiej. W imieniu naszej essendońskiej wspólnoty kwiaty wręczyła panu Ambasadorowi Małgorzata Dymek dziękując za przybycie do naszego Sanktuarium zarówno na rozpoczęcie swojej kadencji w Australii jak i na zakończenie tej trudnej misji dyplomatycznej oraz złożyła serdeczne życzenia dalszej owocnej pracy dla dobra naszych rodaków rozsianych po całym świecie.

Następnie głos zabrał pan Ambasador, który podziękował za tak serdeczne przyjęcie i jednocześnie pożegnanie. Bardzo mile wspominał wszystkie swoje wizyty w Melbourne dziękując za wspaniałą postawę Polonii w Melbourne.

My również dziękujemy wszystkim którzy przybyli dzisiaj do naszego Sanktuarium na wspólną modlitwę i włączyli się aktywnie do uroczystego zakończenia obchodów Jubileuszu Roku Ignacjańskiego oraz pożegnania pana Ambasadora Michała Kołodziejskiego.


Tekst i zdjęcia: Małgorzata Dymek


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: jezuiciNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771568 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów