SWP

   Polska 2022-08-06 Akcja „Lato z Polską” wystartowała w Pułtusku

5 sierpnia Oddział Północno – Mazowiecki Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zainaugurował akcję „Lato z Polską”. Powitaliśmy grupy dzieci i młodzieży z Litwy (Niemenczyn) oraz Węgier (Budapeszt).

Na początek uczestnicy zwiedzili Pułtusk i Dom Polonii w Pułtusku oraz uczestniczyli w otwarciu Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Young Football Cup i spotkaniu integracyjnym przy ognisku.

Przed nami jeszcze wiele atrakcji. W programie 10 dniowego pobytu jest również nauka języka polskiego, historii Polski, wycieczki do Warszawy, Opinogóry (Muzeum Romantyzmu), warsztaty dziennikarskie w radiu KRDP.FM, zajęcia sportowe i rekreacyjne na plaży miejskiej i obiektach sportowych Pułtuskich szkół.

Zadanie finansowane jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przy wsparciu samorządów Miasta i Gminy Pułtusk, Powiatu Pułtuskiego oraz Samorządów Gmin: Winnica, Świercze, Pokrzywnice, Zatory i Obryte.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ
MISJA "LATA Z POLSKĄ"

Realizując "Lato z Polską" chcemy pobudzić zainteresowanie opinii publicznej, wzmocnić poczucie narodowej solidarności i współodpowiedzialności za najmłodsze pokolenie Rodaków żyjących poza granicami Polski. Czynimy to z przekonaniem, że świadczona pomoc i troska o tożsamość uczestników pobytów jest naszym wspólnym, moralnym i patriotycznym obowiązkiem. Dzieci poprzez kontakty z rówieśnikami z kraju, w naturalny sposób uczą się języka, nawiązują więzi pokoleniowe i poznają warunki życia we współczesnej Polsce.


Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
"Lato z Polską" 2022
LATO Z POLSKĄ - PRZEGLĄD WYDARZEŃ
PATRONAT MEDIALNYPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771694 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów