SWP

   Kanada 2022-08-06 Niezapomniana Niedziela na Edmonton Heritage Festival

O tym jak Polonia w Kanadzie pomaga uchodźcom, z jaką wdzięcznością się spotyka i jakie to wspaniałe uczucie nieść pomoc i wsparcie, na łamach Polonia Edmonton News, opowiada Pani Jadwiga Deren Skowronski, Wiceprezes KPK - Canadian Polish Congress Alberta:

Od 30 lipca – 1 sierpnia, 2022 r. miał miejsce kolejny Festiwal Kultur Międzynarodowych. W tym roku polski pawilon obsługiwało wiele organizacji polonijnych za co serdecznie dziękujemy.

W niedzielę odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dla wielu z nas była to Niezapomniana Niedziela. To właśnie w tym dniu, podczas dyżuru Federacji Polek w Kanadzie ogniwo nr 3. w pawilonie polskim, spotkała nas przemiła niespodzianka.

Odwiedziła nas delegacja ukraińska na czele z Konsulem Generalnym Oleksandrem Danyleiko.

Nie da się opisać naszej reakcji i zaskoczenia. Była to niesamowicie wzruszająca i emocjonalna wizyta przepełniona ciepłymi słowami, wdzięczności dla nas wszystkich, całej Polonii, za okazaną pomoc i wsparcie dla Ukrainy. Były podziękowania, życzenia, a nawet i łzy. Były to jednak łzy radości, łzy zrozumienia, łzy pojednania, łzy głębokiego współczucia i łzy naszego wzruszenia.

Jako dowody uznania wręczono nam również prezenty wykonane własnoręcznie przez lokalnych artystów ukraińskich.Konsul Generalny Oleksandr Danyleiko również w mediach społecznościowych podsumował uroczystość i jeszcze raz osobiście podziękował naszym rodakom:


PAI


Diana Kotsyuba, autorka obrazu, także przekazała osobiste podziękowania Polakom:Tekst: Jadwiga Deren Skowronski
Polonia Edmonton News


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polonia Edmonton News
fot. Diana KotsyubaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990800 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów