SWP

   Kolumbia 2022-08-12     SERWIS SPECJALNY PAI Kolumbijscy artyści solidarni z Ukrainą

Dzięki inicjatywie kolumbijskiej dziennikarki i promotorki kultury, pani Olgi Villegas, 9 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie - z udziałem przedstawiciela diaspory ukraińskiej w Kolumbii Rostysława Kałacynskiego i ambasadora RP Pawła Woźnego - podczas którego kolumbijscy artyści przekazali swoje obrazy jako darowiznę dla społeczności ukraińskiej.

Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc humanitarną dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Do tej pory udało się zgromadzić na ten cel 18 dzieł malarzy kolumbijskich.

Ambasada RP w Bogocie towarzyszy tej inicjatywie i wspiera ją.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w BogocieNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543351 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów