SWP

   Włochy 2022-08-22     SERWIS SPECJALNY PAI Razem dla pokoju

30 lipca br., z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni między Narodami i Kulturami ONZ oficjalnie zainaugurowano w Castellamonte wakacyjną wymianę międzykulturalną młodzieży włoskiej i polskiej z udziałem dzieci ukraińskich z sierocińca Arka im. Jana Pawła II z Mariupola, które od wybuchu wojny przebywały w Tarnobrzegu.

W wydarzeniu inauguracyjnym „Razem dla pokoju” oprócz przedstawiciela Ambasady radcy Anny Kurdziel udział wzięły uczestniczące w ewakuacji uchodźców ukraińskich na polskiej granicy włoskie jednostki Obrony Cywilnej oraz Straży Pożarnej regionu Piemontu, przedstawiciele włoskiego UNICEF, władze lokalne i regionalne. Wydarzenie zgromadziło także lokalnych posłów i senatorów wszystkich opcji politycznych. O inicjatywie Ambasady szeroko pisały zarówno włoskie media krajowe i lokalne, podkreślając nadzwyczajną solidarność i wsparcie Polski dla ukraińskich uchodźców.

Wymiana edukacyjna i warsztaty integracyjne rozpoczęły się 5.07 i potrwają do 21.08 br. W tym czasie młodzież włoska, polska i ukraińska zapozna się m.in. ze śladami powstania polskiego hymnu, obecności Jana Pawła PII w IT, w tym w Valle D’Aosta, oraz historią 2 Korpusu w IT.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543414 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów