SWP

   Republika Południowej Afryki 2022-08-29 Pożegnanie Jerzego Sadowskiego

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pretorii z przykrością informuje iż w dniu 10 sierpnia 2022 zmarł w wieku 86 lat p. Jerzy Sadowski, znany i szanowany działacz polonijny, wieloletni prezes Unii Polonii w Pretorii, jeden z założycieli Fundacji Dziedzictwa Polskiego w RPA. Ojciec i dziadek. Kolega i przyjaciel. Patriota, przyjaciel Polski i Polaków.

Śmierć Pana Jerzego Sadowskiego to ogromna strata dla miejscowej Polonii. Zgasła błyszcząca gwiazda na mapie polonijnej w RPA, jej przewodnik i wizjoner.

W dniu 24.08.2022 w kościele St. John Fisher Catholic Church w Pretorii odbyły się uroczystości pogrzebowe odprawione przez ks. Radosława Szymoniaka.

W tej ostatniej drodze Jerzego Sadowskiego wzięli udział licznie zgromadzeni, rodzina i przyjaciele. Z ramienia Ambasady w uroczystościach uczestniczył Konsul Michał Gierwatowski.

Cześć jego pamięci!!!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Pretorii
Zdjęcia: Michał Gierwatowski i Grażyna Koornhof/Ambasada RP w PretoriiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990670 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów