SWP

   Australia 2022-08-30     SERWIS SPECJALNY PAI Polsko-argentyński koncert dla Ukrainy w Canberze

Recital muzyki Fryderyka Chopina oraz Karola Szymanowskiego w wykonaniu argentyńskiej pianistki prof. Marceli Fiorillo odbył się w Ambasadzie RP 26 sierpnia 2022 r.

Motywem przewodnim koncertu pt. „Samotność i Poezja” była solidarność z Ukrainą, w kontekście obchodzonego 24 sierpnia Dnia Niepodległości Ukrainy oraz sześciu miesięcy od rozpoczęcia agresji Rosji na ten kraj.

Współorganizatorem wydarzenia była Ambasada Argentyny w Canberze, a koncert wpisany został w tegoroczne obchody 100. rocznicy nawiązania polsko-argentyńskich stosunków dyplomatycznych.

Wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się m.in. przedstawiciele administracji australijskiej, korpusu dyplomatycznego, świata kultury i nauki, członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Chopina w Australii, a także reprezentanci polskiej i argentyńskiej społeczności w Australijskim Terytorium Stołecznym.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990814 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów