SWP

   Gruzja 2022-09-09 Narodowe Czytanie w Tbilisi

3 września 2022 r., po raz pierwszy w Tbilisi, staraniem Instytutu Polskiego oraz Wydziału Konsularnego i Polonii zorganizowano Czytanie Narodowe.

Wspólna lektura utworów ze zbioru „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza miała miejsce w Bibliotece Polskiej w gmachu Narodowej Biblioteki Parlamentu Gruzji.

Utwory Adama Mickiewicza czytali pracownicy Ambasady, przedstawiciele Polonii, gruzińscy uczestnicy kursów języka polskiego organizowanych przez Instytut Polski i Związku Kulturalno-Oświatowego Polaków w Gruzji, lektorzy, oraz absolwenci i uczniowie Szkoły Polskiej im. Św. Królowej Jadwigi w Tbilisi.

Promocji literatury polskiej i wiedzy o Polsce towarzyszył konkurs z nagrodami, a relację z wydarzenia można było obejrzeć za pośrednictwem telewizji Mtavari TV.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990796 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów