SWP

   Egipt 2022-09-09 Nowy rok szkolny w Kairze

Tradycyjnie we wrześniu w ogrodzie Ambasady w Kairze spotykają się uczniowie Szkoły Polskiej im. Juliusza Marii Dzieduszyckiego, aby wspólnie rozpocząć rok szkolny.

Zgromadzonych gości powitały Dyrektor szkoły Pani Monika-Mucha El-Serougi, Konsul RP Anna Chabros oraz Konsul Alicja Berg. Podczas tegorocznej ceremonii nie zabrakło uroczystego wniesienia sztandaru oraz odśpiewania hymnu.

Minutą ciszy zgromadzeni uczcili pamięć Królowej Elżbiety II oraz nagłe odejście Konsul RP w Zagrzebiu, Pani Dagmary Luković.

W trakcie wydarzenia wręczone zostały również dyplomy za udział i opiekę merytoryczną w Międzynarodowym Konkursie dla dzieci i młodzieży „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”, przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Ważnym punktem ceremonii było pasowanie na ucznia pierwszaków, którzy na dobry początek otrzymali gromkie brawa od zebranych gości oraz dyplom od Pani Dyrektor Moniki Muchy – El Serougi.

W tym roku szkolnym do nauki przystąpi 52 uczniów, którym życzymy dużo zapału do nauki i samych piątek!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w KairzeNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990869 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów