SWP

   Australia 2022-09-14 Uroczystości odpustowe na Bowen Hills

W ubiegłą niedzielę 28 sierpnia na Bowen Hills w Brisbane odbyły się uroczystości odpustowe związane ze świętem Matki Boskiej Częstochowskiej. Ale także było to dziękczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej za Jej obecność w znaku ikony Jasnogórskiej na Bowen Hills już od sześćdziesięciu lat.

Ikona Czarnej Madonny została poświęcona w Rzymie i dokładnie 26 sierpnia 1962 roku ówczesny Arcybiskup Brisbane James Duhig dokonał oficjalnej dedykacji kościoła na Bowen Hills Matce Boskiej Częstochowskiej. Jest to udokumentowane na specjalnej kamiennej tablicy, która znajduje się tuż pod ikoną. Od tego dnia uroczystości odpustowe każdego roku przypadają właśnie na ten dzień. Już od sześćdziesięciu lat zatem Pani Jasnogórska towarzyszy parafii każdego dnia.

Dziękowano za to Panu Bogu i Maryi we wspólnocie wraz z przedstawicielami organizacji polonijnych i pocztami sztandarowymi. Uroczystości niedzielne miały dwa etapy. Najpierw wspólnota australijska uczestniczyła we Mszy św. w języku angielskim, następnie Polacy w języku ojczystym. Dzieci zrobiły przepiękny prezent Maryi w postaci wycięcia sześćdziesięciu róż z... truskawek.

Można było także podziwiać oryginalne fotografie z uroczystej procesji wprowadzenia Czarnej Madonny do kościoła w z 1962 roku z kapłanami, siostrami zakonnymi i wiernymi.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy mieli okazję spotkać się przy pysznym cieście i powspominać czasy minione.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Chrystusowcy / zdjęcia: R. FederowiczNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12991011 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów