SWP

   Australia


 2022-09-14 Uroczystości odpustowe na Bowen Hills

W ubiegłą niedzielę 28 sierpnia na Bowen Hills w Brisbane odbyły się uroczystości odpustowe związane ze świętem Matki Boskiej Częstochowskiej. Ale także było to dziękczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej za Jej obecność w znaku ikony Jasnogórskiej na Bowen Hills już od sześćdziesięciu lat.

Ikona Czarnej Madonny została poświęcona w Rzymie i dokładnie 26 sierpnia 1962 roku ówczesny Arcybiskup Brisbane James Duhig dokonał oficjalnej dedykacji kościoła na Bowen Hills Matce Boskiej Częstochowskiej. Jest to udokumentowane na specjalnej kamiennej tablicy, która znajduje się tuż pod ikoną. Od tego dnia uroczystości odpustowe każdego roku przypadają właśnie na ten dzień. Już od sześćdziesięciu lat zatem Pani Jasnogórska towarzyszy parafii każdego dnia.

Dziękowano za to Panu Bogu i Maryi we wspólnocie wraz z przedstawicielami organizacji polonijnych i pocztami sztandarowymi. Uroczystości niedzielne miały dwa etapy. Najpierw wspólnota australijska uczestniczyła we Mszy św. w języku angielskim, następnie Polacy w języku ojczystym. Dzieci zrobiły przepiękny prezent Maryi w postaci wycięcia sześćdziesięciu róż z... truskawek.

Można było także podziwiać oryginalne fotografie z uroczystej procesji wprowadzenia Czarnej Madonny do kościoła w z 1962 roku z kapłanami, siostrami zakonnymi i wiernymi.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy mieli okazję spotkać się przy pysznym cieście i powspominać czasy minione.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Chrystusowcy / zdjęcia: R. Federowicz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154