SWP

   Brazylia 2022-09-21 Dni Brunona Schulza w Brasílii

W dniach 13-14 września 2022 r., z inicjatywy Ambasady oraz przy wsparciu Uniwersytetu w Brasílii, odbyły się w stolicy Brazylii „Dni Brunona Schulza”.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz przyjaciołom ambasady za wspólne obchody 130. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci tego wspaniałego prozaika, grafika, malarza i krytyka literackiego. Szczególne podziękowania należą się Uniwersytetowi w Brasílii oraz Profesorowi Henrykowi Siewierskiemu – znakomitemu tłumaczowi dzieł Brunona Schulza na język portugalski - napisano na stronie internetowej Ambasady RP.

W czasie tych dwóch dni mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów dot. twórczości Brunona Schulza oraz przeżyć prawdziwe emocje podczas spektaklu pt. „Sanatorium” grupy teatralnej Turma do Dionísio - dodano.

Ważnym punktem programu było również połączenie online z panią Wierą Meniok, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza, organizowanego corocznie w mieście pisarza - Drohobyczu. „Przesłanie z Drohobycza” przedstawione na żywo przez p. Meniok zostało przyjęte przez zgromadzoną publiczność z dużym wzruszeniem. Nawiązywało bowiem nie tylko do samej twórczości Brunona Schulza, ale również do obecnej, trudnej sytuacji ukochanego przez Schulza rodzinnego miasta Drohobycza i całej Ukrainy.

Organizatorzy podziękowali również za obecność p. Anatoliya Tkacha Chargé d'affaires Ukrainy w Brazylii, p. Ignacio Ibáñeza Ambasadora UE w Brazylii oraz p. Daniela Zonshine Ambasadora Israela w Brazylii.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990827 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów