SWP

   Argentyna 2022-09-22 Jesteśmy z Dock Sud od 96 lat

Świętujemy 96. rocznicę powstania Sociedad Polonesa de Dock Sud. Jej historia to piękna opowieść o miłości do polskich korzeni, tradycji naszego kraju i języka.

- Pomimo wzlotów i upadków, w czasach lepszych i trudniejszych czasach nadal działamy, kierując się miłością do naszych korzeni i ku czci naszych przodków, którzy założyli mały kawałek Polski, swoją małą ojczyznę właśnie tu, w Dock Sud – powiedziała Eleonora Skóra z Sociedad Polonesa de Dock Sud.

W uroczystościach rocznicowych wzięła udział Aleksandra Piątkowska, Ambasador RP w Argentynie.

Organizacja została założona w 1926 roku przez Stanisława Czyżewskiego, Jana Krajewskiego, Stanisława Pyzika, Feliksa Osuchowskiego, Bolesława Januszewicza i Michała Antoniewicza. W 1928 roku kupili grunt pod swoją siedzibę i wznieśli budynek. Jej głównymi celami były - pomoc Polakom poszukującym pracy, nauka języka i walka z białym niewolnictwem.


PAI

Organizacja została założona w 1926 roku przez Stanisława Czyżewskiego, Jana Krajewskiego, Stanisława Pyzika, Feliksa Osuchowskiego, Bolesława Januszewicza i Michała Antoniewicza.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990965 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów