SWP

   Argentyna 2022-09-23 Smok Wawelski przybywa do Buenos Aires

W ramach Tygodnia Kultury Polskiej w mieście Buenos Aires, odbyło się piękne spotkanie z dziećmi oraz ze Smokiem Wawelskim (słynnym smokiem krakowskim) i Syrenką Warszawską.

Zaproszono dzieci w różnym wieku, aby poznały dwie polskie legendy, być może najważniejsze, dotyczące stolic Polski; Krakowa, dawnej stolicy oraz Warszawy. Wydarzenie zorganizowała Ambasada RP w Domu Polskim, siedzibie Związku Polaków w Argentynie, pod auspicjami Polsko Argentyńskiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

Jak widać na zdjęciach, zajęcia bardzo spodobały się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, babciom i dziadkom. Bardzo się cieszymy, że można liczyć maluchy jeśli chodzi o obecność na wydarzeniach w ramach tygodnia kultury polskiej. Przekonaliśmy się, że kilka pokoleń może uczestniczyć w tym samym wydarzeniu związanym z polską kulturą z niemal jednakowym zainteresowaniem! To było przemiłe popołudnie. Otrzymaliśmy same pozytywne opinie od rodziców dzieci, które przyszły na spotkanie ze smokiem. Ich uśmiechy i prawdziwe zainteresowanie były największą nagrodą za nasz wysiłek - napisali organizatorzy.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990992 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów