SWP

   Argentyna


 2022-09-23 Smok Wawelski przybywa do Buenos Aires

W ramach Tygodnia Kultury Polskiej w mieście Buenos Aires, odbyło się piękne spotkanie z dziećmi oraz ze Smokiem Wawelskim (słynnym smokiem krakowskim) i Syrenką Warszawską.

Zaproszono dzieci w różnym wieku, aby poznały dwie polskie legendy, być może najważniejsze, dotyczące stolic Polski; Krakowa, dawnej stolicy oraz Warszawy. Wydarzenie zorganizowała Ambasada RP w Domu Polskim, siedzibie Związku Polaków w Argentynie, pod auspicjami Polsko Argentyńskiego Stowarzyszenia Kulturalnego.

Jak widać na zdjęciach, zajęcia bardzo spodobały się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, babciom i dziadkom. Bardzo się cieszymy, że można liczyć maluchy jeśli chodzi o obecność na wydarzeniach w ramach tygodnia kultury polskiej. Przekonaliśmy się, że kilka pokoleń może uczestniczyć w tym samym wydarzeniu związanym z polską kulturą z niemal jednakowym zainteresowaniem! To było przemiłe popołudnie. Otrzymaliśmy same pozytywne opinie od rodziców dzieci, które przyszły na spotkanie ze smokiem. Ich uśmiechy i prawdziwe zainteresowanie były największą nagrodą za nasz wysiłek - napisali organizatorzy.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov.pl


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154