SWP

   Polska


 2022-09-23 SPOTKANIE ZARZĄDU KRAJOWEGO WSPÓLNOTY POLSKIEJ Z PREZYDIUM RADY POLONII ŚWIATA

22 września br. w Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” odbyło się spotkanie Zarządu Krajowego z nowo wybranym kierownictwem prezydium Rady Polonii Świata.

W czwartek w Domu Polonii im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego w Warszawie Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” gościł nowo wybrane kierownictwo prezydium Rady Polonii Świata, wybrane 17 września br, na Walnym Zjeździe organizacji w Wilnie.

Prezydium Rady polonii Świata reprezentowali:

  • Przewodniczący Jarosław Narkiewicz – wiceprezes Związku Polaków na Litwie;
  • Wiceprzewodniczący Tadeusz Adam Pilat – prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych;
  • Wiceprzewodniczący Dominik Roszak – wiceprezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej.

Na spotkaniu Zarząd Krajowy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” reprezentowali: Prezes Dariusz Piotr Bonisławski, Skarbnik i Sekretarz Generalny Tomasz Różniak, Członek Zarządu Sebastian Jaworowski oraz Dyrektor Biura Zarządu Tatiana Weiss.

Podczas spotkania został poruszony temat dalszej dobrej i partnerskiej współpracy między obu organizacjami, podkreślono chęć jej zacieśnienia i intensyfikacji kontaktów.

Nakreślono też strategiczne plany na przyszłość i na następny rok kalendarzowy, w oparciu o szereg ważnych wzajemnych propozycji.
List Prezesa Wspólnoty Polskiej
do Przewodniczącego Rady Polonii ŚwiataWarszawa, 22 września 2022 r.

Pan Jarosław Narkiewicz
Przewodniczący Rady Polonii Świata

Szanowny Panie Przewodniczący

w imieniu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” składam Panu serdeczne gratulacje z okazji wyboru na Przewodniczącego Rady Polonii Świata.

Od Konferencji „Kraj — Emigracja”, które odbyło się pod patronatem Świętego Jana Pawła II w październiku 1990 roku, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Rada Polonii Świata współpracują na rzecz Polonii i Polaków za Granicą, budują „Wspólnotę” na całym świecie przy zachowaniu pełnej podmiotowości organizacji polonijnych. Cieszymy się, że wybór Pana nadaje jeszcze lepszy i bardziej efektywny impuls do tej współpracy.

Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie Pana będą służyły rozwijaniu poczucia wspólnego dobra i więzi narodowej Polonii i Polaków za Granicą misji kultywowania dobrego imienia Polski i Narodu Polskiego oraz przyczyni się do zachowania polskiej tożsamości, kultur}' i tradycji przez przyszłe pokolenia.

Życzę Panu oraz nowo wybranym członkom władz Rady Polonii Świata dalszego sukcesu, satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy, aby nigdy nic zabrakło energii w dążeniu do wyznaczonych celów, wytrwałości w realizacji zadań oraz powodzenia w kontynuowaniu powierzonej misji.

Z wyrazami szacunku

Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
Dariusz Piotr Bonisławski
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154