SWP

   Uzbekistan


 2022-10-07 WIECZÓR Z GENERAŁAMI

Jeśli konkurs o Władysławie Andersie, to nie może w nim zabraknąć udziału Uzbekistanu. Wszak tutaj, między innymi, formowała się armia słynnego generała, która stała się szansą dla tysięcy Polaków, by opuścić sowieckie łagry.

W ogłoszonym przez Polonijny Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie konkursie wzięła udział Agnieszka Mikulec nauczycielka skierowana przez ORPEG do pracy przy Stowarzyszeniu Świetlica Polska w Taszkencie. Do współpracy nad scenariuszem nauczycielka zaprosiła Michała Jamiulskiego - miłośnika escape roomów i wspólnie zostali laureatami konkursu. Ich praca nosi tytuł Z Armią gen. Andersa po wolność. Oryginalny obraz tytułowy, przedstawiający generała, wykonała uczennica Marina Cariewa. W gronie laureatów znalazły się też Anna Bukowska i Dorota Gierlik z Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych w Slough.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu scenariusza zajęć dla uczniów polonijnych na temat: Trzej generałowie: Anders, Maczek i Sosabowski w 130. rocznicę urodzin.

W komentarzu jury można było przeczytać: Kiedy mamy nauczycieli, którzy planują tak ciekawe lekcje, możemy być spokojni o przyszłość polskich szkół na świecie oraz właściwą naukę i wychowanie polskich dzieci i młodzieży, którzy uczą się i mieszkają poza granicami kraju.

6 października odbył się wieczór autorski, w czasie którego laureaci przedstawili scenariusze i podzieli się z innymi nauczycielami tajnikami swego warsztatu pracy z uczniami polonijnymi.


Agnieszka Mikulec
nauczycielka skierowana przez ORPEGPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154