SWP

   Nowa Zelandia 2022-11-05 Wierni polskim tradycjom

Członkowie i sympatycy SPK - South Island Branch, New Zealand pozostają wierni polskim tradycjom. W Dniu Wszystkich Świętych odwiedzili groby Polaków pochowanych na cmentarzach w Christchurch i okolicy.

Złożono kwiaty i zapalono symboliczne świeczki także na grobach polskich żołnierzy. Wśród nich były groby żołnierzy II wojny światowej, Powstańców Warszawskich oraz grób partyzanta Narodowych Sil Zbrojnych (Brygada Świętokrzyska).

Tego dnia uczczono również polskich Bohaterów, którzy zginęli na terenach obecnej Białorusi. W kwaterze wojskowej Cmentarza Ruru Lawn Cemetery- Christchurch symbolicznie oddano im Wszystkim hołd, nieopodal nagrobka polskiego żołnierza śp. Józefa Koniecznego.

Cześć i chwała Bohaterom z Bahdan, Bobrowicz, Dyndyliszek, Jodkiewicz, Mikuliszek, Stryjówki, Wołkowyska... Pamiętajmy o Nich, bo polegli w walce z bezbożnym okupantem, z wiarą w to, że ofiarują swoje życie w imię lepszego jutra dla przyszłych pokoleń.


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543379 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów