SWP

   Singapur 2022-11-17 Polacy zdobywcą Pucharu Ambasadorów

Polska wygrała 21. edycję dorocznych regat dla dyplomatów, zdobywając na łodzi żaglowej Born in Fire pierwsze miejsce i puchar w kategorii ambasadorskiej zawodów, a także puchar regat korygowany o klasę jachtu.

Drugie miejsce zajęła ambasada Meksyku, trzecie – ambasada Pakistanu. Nagrodę w kategorii nieambasadorskiej 5 listopada 2022 roku wywalczyła ambasada Filipin.

Odbierając puchar z rąk gościa honorowego zawodów, Stałego Sekretarza MSZ Alberta Chua Ambasador RP Magdalena Bogdziewicz podkreślała, jak ważnym i symbolicznym wyróżnieniem jest pierwsza w ponad 20-letniej historii zawodów nagroda wywalczona przez kobietę-ambasadora i zdobycie zarazem – także po raz pierwszy – obu trofeów jedocześnie, przy historycznie najwyższej frekwencji i ponad 40 placówkach dyplomatycznych biorących udział w wyścigu.

„Determinacja i skupienie na celu to wzmocnione historycznymi doświadczeniami cechy bliskie Polsce i Polakom. Okazjonalne konkurowanie w przyjaznej atmosferze na wodzie jest dopełnieniem przyświecającej nam na co dzień idei współpracy międzynarodowej, która jest źródłem postępu i odpowiedzią na globalne wyzwania” – powiedziała w imieniu załogi ‘Polska-Born in Fire’ zwyciężczyni regat na wodach Zatoki Wschodniego Dżohoru.


PAI

Ambasador RP Magdalena Bogdziewicz ze skipperem Thomasem


Jacht Born in Fire z międzynarodową załogą z Europy i Singapuru był obrońcą tytułu zdobytego podczas ostatniej edycji regat w 2019 roku dla ambasady Japonii. Powtórne zwycięstwo zdarzyło się również po raz pierwszy w historii zawodów.

Ambasada RP w Singapurze regularnie uczestniczy w tym ważnym lokalnym wydarzeniu o charakterze integracyjnym, zapewniającym jednocześnie okazję do rozmów w nieformalnej atmosferze z wpływowymi środowiskami gospodarczymi członków i przyjaciół klubu żeglarskiego oraz sponsorów wydarzenia. Załoga Ambasady RP trzykrotnie (w 10., 11. oraz 19. edycji) zdobywała 2. miejsce na podium.

Na zaproszenie Ambasadora Peru, pełniącego funkcję Honorowego Prezydenta Regat 2022, działającego we współpracy z dziekanem korpusu dyplomatycznego tj. Ambasadorem Uzbekistanu, Ambasador RP od marca br. - jako przedstawiciel kraju europejskiego o najdłuższym stażu w Singapurze - brała udział w pracach nieformalnego komitetu łącznikowego. Jego zadaniem było zapewnienie uczestnictwa możliwie dużej liczby placówek dyplomatycznych z każdego z kontynentów.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543238 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów