SWP

   Uzbekistan 2022-11-21 GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ!

Ostatnim akordem, który wybrzmiał na cześć Niepodległej w Taszkencie, był turniej szachowy imienia generała Władysława Andersa. Idea zawodów powstała przy współudziale Piotra Matusiaka Konsula RP i Agnieszki Mikulec nauczycielki skierowany do pracy dydaktycznej w Uzbekistanie.

Turniej odbył się 20 listopada w Uzbeckiej Federacji Szachowej w otoczeniu biało-czerwonych flag. Zawodnicy walczyli ze sobą zgodnie z zasadami fair play.

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali nagrodzeni upominkami, a główne nagrody otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Szachiści otrzymali je, wraz z pamiątkowymi dyplomami, z rąk Piotra Matusiaka Konsula RP w Taszkencie. Zawodnikom kibicował też Mariusz Szydłowski Wicekonsul RP w Taszkencie. Na koniec szczególną nagrodę, zestaw szachów w kolorach biało-czerwonych, otrzymał zwycięzca turnieju.


Agnieszka Mikulec
nauczycielka skierowana przez ORPEG
Fotografie: Daniel Sditanow


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543187 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów