SWP

   Uzbekistan


 2022-11-21 GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ!

Ostatnim akordem, który wybrzmiał na cześć Niepodległej w Taszkencie, był turniej szachowy imienia generała Władysława Andersa. Idea zawodów powstała przy współudziale Piotra Matusiaka Konsula RP i Agnieszki Mikulec nauczycielki skierowany do pracy dydaktycznej w Uzbekistanie.

Turniej odbył się 20 listopada w Uzbeckiej Federacji Szachowej w otoczeniu biało-czerwonych flag. Zawodnicy walczyli ze sobą zgodnie z zasadami fair play.

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali nagrodzeni upominkami, a główne nagrody otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Szachiści otrzymali je, wraz z pamiątkowymi dyplomami, z rąk Piotra Matusiaka Konsula RP w Taszkencie. Zawodnikom kibicował też Mariusz Szydłowski Wicekonsul RP w Taszkencie. Na koniec szczególną nagrodę, zestaw szachów w kolorach biało-czerwonych, otrzymał zwycięzca turnieju.


Agnieszka Mikulec
nauczycielka skierowana przez ORPEG
Fotografie: Daniel SditanowPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14380508 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×