SWP

   Argentyna 2022-11-23 Święto Niepodległości na Mansilla i Goritti

Argentyńska Polonia i przedstawiciele diaspory ukraińskiej wspólnie celebrowali święto 11 listopada.

W Buenos Aires odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości, polskiego święta państwowego obchodzonego corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. W Kościele Polskim przy ulicy Mansilla odprawiona została uroczysta msza, z udziałem nie tylko argentyńskiej Polonii, ale także członków organizacji reprezentujących diasporę ukraińską w Argentynie.

- Jesteśmy tu po to żeby w ten symboliczny sposób podziękować za pomoc jaką Polska udzieliła Ukrainie, naszej ojczyźnie barbarzyńsko zaatakowanej przez Rosję. – powiedział Miguel Kluba z Fundacion Taras Shevchenko.

Po mszy, w siedzibie Ogniska Polskiego przy ulicy Goritti miała miejsce uroczysta akademia, zorganizowana przez polskich harcerzy w Argentynie.

Obchody Święta Niepodległości zostały zorganizowane przez Związek Polaków w Argentynie i Związek Harcerstwa Polskiego w Argentynie.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos Aires
Zdjęcia Sol JanikNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543470 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów