SWP

   Argentyna 2022-11-23 Smok i Syrenka w Lange Ley

Dzieci z prestiżowego przedszkola w Buenos Aires poznały polskie symbole i legendy.

Zajęcia dla najmłodszych zorganizowano w związku z meczem Argentyna-Polska, który odbędzie się podczas Mundialu Qatar 2022.

Dzięki zajęciom poprowadzonym przez Alicję Tunk, odpowiedzialną za sprawy kulturalne w Ambasadzie RP w Buenos Aires, najmłodsi i nauczyciele udali się w wirtualną podróż po Polsce.

Przedszkolaki z Buenos Aires poznały polskie godło z orłem białym w koronie, polską flagę i zwierzęta, które żyją głównie w Polsce, np. żubra.
Zainteresowaniem cieszyły się również potrawy, np. pierogi podobne do argentyńskich empanad. Dzieci najchętniej słuchały legendy o Smoku Wawelskim, choć wielu kolorowało też Syrenkę Warszawską. Pożegnały się mówiąc „Dziękuje bardzo” i „Do widzenia”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543202 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów