SWP

   Australia 2022-11-24 Procesje po cmentarzach w Brisbane

W niedzielę 6 listopada w Brisbane odbyły się procesje różańcowe na trzech cmentarzach. Tradycyjnie pierwszym z nich był cmentarz Nudgee, gdzie spoczywa pierwszy polski proboszcz w Brisbane O. Kasjan Wolak OFM Cap. To zawsze przy jego grobie rozpoczyna się procesja.

Następnie procesja odbyła się na cmentarzu Pinnaroo, gdzie spoczywają rodacy, byli parafianie z Bowen Hills. Ostatnim cmentarzem, a zarazem najliczniejszą procesją jest ta na cmentarzu Mt Gravatt, gdzie spoczywa największa grupa Polaków. W tym roku pogoda szczególnie dopisała, a i frekwencja uczestniczących zadowalała.


ks. Grzegorz Gaweł SChr
zdjęcia: R. Federowicz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: ChrystusowcyNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543361 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów