SWP

   Dania 2022-11-25 Dzień Polskiej Kultury w Kopenhadze

W niedzielę w kościele św. Anny w Kopenhadze z inicjatywy Związku Polskiego Orzeł Biały w Kopenhadze, przy wsparciu Ambasady RP, zorganizowany został Dzień Polskiej Kultury w Kopenhadze.

Na uczestników czekał szereg atrakcji: recytacja utworów patriotycznych w oprawie muzycznej melodii wojennych, wspólne śpiewane repertuaru przy akompaniamencie akordeonu, występ zespołu tanecznego "Kwiaty Polskie" z Malmö prezentujący tradycyjne tańce polskie (polonez, kujawiak, oberek, zbójnicki) oraz pokaz fragmentów filmowych z najnowszej historii Polski.

Ponadto podczas wydarzenia odbyła się prezentacja polskich produktów spożywczych oraz produktów rękodzielniczych wystawionych przez polskich przedsiębiorców (biżuteria z polskich minerałów, świece, stroiki bożonarodzeniowe, obrazy malarskie, odzież).

W trakcie wydarzenia serwowano polskie potrawy, a młodsze dzieci zaprezentowały się w tradycyjnych strojach ludowych.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w DaniiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543348 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów