SWP

   Kanada 2022-12-05 Święty Mikołaj w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississaudze

W Polskim Centrum Kultury w Mississaudze do dzieci przychodzi święty Mikołaj - biskup.

W niedzielę 4 grudnia, w towarzystwie aniołków - uczennic Polskiej Szkoły im. M. Kopernika, rozdawał słodkie prezenty ufundowane przez polonijne biznesy. Dzięki przepięknej, w tym roku złotej dekoracji, zdjęcia zrobione przez rodziców i dziadków wyglądają jak z profesjonalnego studia fotograficznego.

Kończy się rok 2022, rok m.in. Józefa Wybickiego. Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Mississauga zorganizował z tej okazji konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do hymnu Polski”. Patronem honorowym był Konsulat Generalny RP w Toronto. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy a św. Mikołaj dodał dołożył woreczki pełne słodyczy.

To była niedziela pełna wrażeń.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702541 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów