SWP

   USA 2022-12-08 Jubileusz Akademii Języka Polskiego im. Wandy Rutkiewicz

Rok 2022 został ogłoszony przez polski parlament rokiem Wandy Rutkiewicz i w tym wyjątkowym czasie Akademia Języka Polskiego mieszcząca się w Prospect Heights obchodziła 12-lecie powstania.

Celebracje rocznicowe połączono ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej i z tej okazji przygotowano uroczystą akademię, którą rozpoczął polonez. Podczas akademii głos zabrali przedstawiciele władz szkoły. W swoim przemówieniu dyrektor Jolanta Głuch przypomniała znaczące wydarzenia z historii tej placówki edukacyjnej, pochwaliła się odniesionymi do tej pory sukcesami, a program artystyczny, który uzupełnił święto szkoły został przygotowany i przedstawiony przez wychowawców i uczniów klas starszych.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Tygodnik ProgramNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702634 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów