SWP

   Rosja 2022-12-08 Przedświąteczne warsztaty artystyczne w Moskwie

Święta zimowe tuż za progiem. W sobotę trzeciego grudnia członkowie Moskiewskiej Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków „Dom Polski” zebrali się w krypcie Katedry Niepokalanego Poczęcia NMP by dać upust swoim umiejętnościom artystycznym.

Podczas kilkugodzinnego spotkania miłośnicy rękodzieła wykonali dekoracje bożonarodzeniowe, m.in. wieńce, ozdoby choinkowe, haftowane obrazki, zdobione łapki kuchenne. Główną część dekoracji stanowiły materiały naturalne: gałązki i szyszki świerku, kasztany, żołędzie, orzechy, suszone pomarańcze. Spotkanie upłynęło przy herbacie i polskiej muzyce świątecznej.

Wykonane ozdoby zostaną sprzedane na dorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który rozpocznie się za kilka dni. Środki uzyskane ze sprzedaży dekoracji zostaną przekazane na cele charytatywne.


Stanisław Szurygin
Zdjęcia: Wasyl Ryczkow-Makiejew


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Kongres Polaków w RosjiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702606 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów