SWP

   USA 2022-12-08 Żołnierski opłatek Okręgu II Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce

W sobotę, 3 grudnia, w Domu Żołnierza na Irving Place na Manhattanie odbyło się spotkanie opłatkowe Okręgu II Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

Wśród obecnych na uroczystości był konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, naczelny komendant SWAP Tadeusz Antoniak oraz Sybiraczka i naczelna prezes Korpusu Pomocniczego Pań przy SWAP Helena Knapczyk.


PAI

Sybiraczka i naczelna prezes Korpusu Pomocniczego Pań przy SWAP Helena Knapczyk otrzymała specjalny prezent od harcerek. Fot. Hufiec Podhale USA


Program artystyczny został przygotowany i wykonany przez harcerki i harcerzy z jednostek przy Domu Narodowym na Greenpoincie. Nad całością czuwały instruktorki: pwd. Grażyna Mościcka i phm. Luiza Niespor oraz instruktor pwd. Michał Mościcki.


PAI

Wśród obecnych na uroczystości był naczelny komendant SWAP Tadeusz Antoniak (pierwszy z prawej). Fot. Hufiec Podhale USAPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały OrzełNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702698 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów