SWP

   Ukraina 2023-01-24 Spotkanie opłatkowe w Równem

21 stycznia 2023 roku w Równem, w siedzibie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Władysława Reymonta odbyło się spotkanie opłatkowe.

Członkowie Towarzystwa Kultury Polskiej spotkali się w ciepłej rodzinnej atmosferze, żeby wspólnie obchodzić Boże Narodzenie, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z przyjaciółmi o swoich przeżyciach i pokolędować. Modlitwę poprowadził oraz poświęcił opłatki ksiądz dziekan Władysław Czajka, proboszcz parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Równem.

Wszyscy zebrani życzyli sobie nawzajem, jak wszyscy obywatele Ukrainy, przede wszystkim pokoju i zwycięstwa. Uroczystość uświęciły występy zespołów «Faustyna» i «Wesoły Wieczór».

Nie patrząc na ciężkie czasy, w których teraz przebywamy, mogliśmy wspólnie z radością powiedzieć: Bóg się rodzi!


Władysław Bagiński


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702697 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów