SWP

   Kazachstan 2023-01-25 Warszawą po Warszawie
Wirtualna wycieczka Traktem Królewskim

Kolejne spotkanie w Karagandyjskim Obwodowym Stowarzyszeniu Polaków "Polonia" z cyklu polskiej tradycji i kultury poświęcone było stolicy Polski, Warszawie. Uczniowie mieli okazję samochodem Warszawą odwiedzić miasto stołeczne Polski i poznać jego główne zabytki oraz ich historię.

Podczas wykładu uczniowie wykonywali zadania gramatyczne, czytali legendy związane z Warszawą i słuchali piosenek m.in. „Piosenki o mojej Warszawie” Mieczysława Fogga.

Na zakończenie spotkania uczniowie sprawdzili swoją wiedzę wykonując quiz, a następnie wszyscy spróbowali tradycyjnego, warszawskiego deseru – wuzetki.


PAI


Lekcję poprowadziła pani Iwona Toczek, nauczycielka skierowana do pracy w Kazachstanie przez ORPEG.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702613 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów