SWP

   Kazachstan


 2023-01-25 Warszawą po Warszawie
Wirtualna wycieczka Traktem Królewskim

Kolejne spotkanie w Karagandyjskim Obwodowym Stowarzyszeniu Polaków "Polonia" z cyklu polskiej tradycji i kultury poświęcone było stolicy Polski, Warszawie. Uczniowie mieli okazję samochodem Warszawą odwiedzić miasto stołeczne Polski i poznać jego główne zabytki oraz ich historię.

Podczas wykładu uczniowie wykonywali zadania gramatyczne, czytali legendy związane z Warszawą i słuchali piosenek m.in. „Piosenki o mojej Warszawie” Mieczysława Fogga.

Na zakończenie spotkania uczniowie sprawdzili swoją wiedzę wykonując quiz, a następnie wszyscy spróbowali tradycyjnego, warszawskiego deseru – wuzetki.


PAI


Lekcję poprowadziła pani Iwona Toczek, nauczycielka skierowana do pracy w Kazachstanie przez ORPEG.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14380789 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×