SWP

   Czechy


 2023-01-31 Spotkanie Noworoczne w Gnojniku

W Domu PZKO im. Jana Kubisza w Gnojniku odbyło się 7 stycznia Spotkanie Noworoczne. Prezes MK PZKO Gnojnik Paweł Pieter, zagajając imprezę, przywitał wszystkich obecnych oraz gości na czele z zastępczynią wójta Gnojnika Dagmarą Malíkovą, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojniku im. Jana Kubisza Moniką Benešovą oraz przewodniczącą Komisji do Spraw Mniejszości Narodowych Janą Kropovą i złożył wszystkim życzenia noworoczne.

Wyraził życzenie, żeby w Nowym roku nie miały miejsce tak wielkie podziały społeczeństwa, jak miało to miejsce w minionym roku w kwestiach szczepionek przeciwcovidowych i rozpętania wojny na Ukrainie.

W tradycyjnej imprezie wzięło udział 46 uczestników, łącznie z dziećmi z miejscowej polskiej szkoły podstawowej. Dzieci przedstawiły spektakl świąteczny pod tytułem Idziemy za gwiazdą, w którym trzej Królowie, wędrując za gwiazdą betlejemską, dotarli do miejsca narodzin Jezusa. Widowisko upiększone kolędami, rozgrywane na całej sali, na pewno spodobało się wszystkim obecnym.

Następnie wszyscy zebrani śpiewali polskie kolędy, korzystają ze sprzętu audio-wideo, które miejscowe koło PZKO otrzymało przed kilkoma laty od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Konkursy

Dzieci z wielką ochotą podeszły do ciekawego zabawnego współzawodnictwa pod tytułem: Jak dobrze znasz gwarę po naszymu. Z minimalną różnicą zwyciężyła drużyna dziewcząt.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie rozpoznawania znanych filmowych utworów muzycznych. Tym razem zwyciężyła drużyna zastępczyni wójta Gnojnika.

Coś dla ciała

O tym, że nie chodziło tylko o ucztę intelektualną, przekonali się uczestnicy niebawem, degustując smaczny bigos staropolski przygotowany przez wiceprezes MK, czeskie piwo z beczki i morawskie wino. Bardzo smakowały również wypieki dostarczone przez panie obecne na wydarzeniu.

Dalej bawiono się w karaoke. Śpiewali młodsi i ci wcześniej urodzeni. Ci wcześniej urodzeni troszeczkę dłużej.


Paweł Pieter


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Zwrot.cz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173