SWP

   Włochy


 2023-01-31 IV bal studniówkowy Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii

Po raz czwarty już, Ambasador RP w Rzymie Anna Maria Anders wydała bal studniówkowy dla polskich maturzystów z Rzymu i Ostii.

By tradycji stało się zadość, uroczystość rozpoczęła się od słów „Polonezem czas zacząć!”. Wieczór otworzyły Ambasador RP w Rzymie - Anna Maria Anders, Konsul RP w Rzymie - Agata Ibek-Wojtasik oraz kierujące polskimi szkołami w Rzymie i Ostii Danuta Stryjak i Marta Czajczyńska, prowadzone tanecznym krokiem przez uczniów klas maturalnych. Młodzież zaprezentowała następnie zgromadzonym rodzicom, gronu pedagogicznemu i zaproszonym gościom autorską choreografię tradycyjnego Poloneza. Eleganckie stroje nadały całej uroczystości szczególnego uroku i dostojeństwa.

Część oficjalna „studniówki” rozpoczęła się od podziękowań, jakie uczniowie złożyli na ręce Pani Ambasador, a zaraz po nich nastąpiły okolicznościowe przemówienia. Wypowiedziane słowa skłaniały do refleksji, pełne życzliwości, ciepła i otuchy, stanowiły podsumowanie wspólnie spędzonych w szkolnych murach 12 lat. Były też szczerym wyrazem podziwu za wytrwałość maturzystów w nauce w polskiej szkole oraz serdecznych życzeń pomyślności i dalszego rozwoju w kolejnych latach. Uroczystość uświetnił też ogromny tort ufundowany przez Radę Rodziców oraz towarzyszący mu toast, który był on okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Niespodzianką dla maturzystów był występ zespołu Czerwone Maki działającego przy Duszpasterstwie Polskim w Kościele Świętego Stanisława w Rzymie, który zaprezentował wiązankę polskich tańców ludowych.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 13826784 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×