SWP

   W. Brytania


 2023-02-01 W Aberdeen grali dla WOŚP!

W styczniu 2023 roku zamieszkująca w Aberdeen Polonia mogła uczestniczyć w szeregu wydarzeń związanych z akcją prowadzoną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Odbyły się liczne imprezy, na których można było przybliżyć się do polskich obyczajów, kultury. Odbył się również 17. Bieg "Policz się z cukrzycą".

28 stycznia 2023 roku nasi rodacy zorganizowali dużą imprezę kulturalną w Klubie ATIK w Aberdeen. Świetną zabawę, która przyciągnęła wielu zapewniły występy zespołów:

  • UNA BANDA & Daniel Gavião Dance
  • Łukasz Lipczewski & Gati Fit Dance
  • DS Cartel (Szadi, Leru, Palowy, Stryjo, Depeszko, EdoZet)
  • Perły i Pistacje, COVER FUCKER

Całość uświetnił i zadbał o muzykę Dj PaWell se'REC.

Podczas trwania akcji WOŚP w Aberdeen zbierano oczywiście pieniądze do puszek. Całością akcji kierowała Katarzyna Cwiklinska, od lat zaangażowana w działania na rzecz WOŚP oraz licznych inicjatyw organizowanych przez Polonię w Aberdeen.

Znakomita organizacja i otwarte serca Polaków w Aberdeen powodują, że sztab z roku na rok rośnie w siłę. WOŚP Aberdeen / GOCC Aberdeen nadal liczy zebrane pieniądze, stan na 20 stycznia to 8000 funtów!


PAI

17. Bieg "Policz się z cukrzycą" / fot. Erskine LoganWOŚP zebrała ponad 154 mln zł. Kwota cały czas rośnie.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 30 stycznia pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych". W nocy z niedzieli na poniedziałek sztab poinformował, że zebrano 154 mln 606 tys. 764 zł. Jednak nie jest to ostateczna kwota, ponieważ nadal trwają aukcje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP. Te zakończą się do 12 lutego.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczęły się już na początku grudnia. Od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń.


Tekst i zdjęcia: Erskine Logan


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI jest zabronione

Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.
SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 15 556 507 RAZY

Projekt w 2023 roku dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

×