SWP

   Polska


 2023-02-14 Polonijna Akademia Żeglarska 2023

Obozy żeglarskie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą „Polonijna Akademia Żeglarska” dla młodzieży polonijnej organizowane w Ostródzie to niezapomniana oraz intensywna przygoda żeglarska zakończona egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Idealny sposób na ciekawe spędzenie wakacji dla młodzieży. Nasze obozy żeglarskie na mazurach dla dzieci i młodzieży to połączenie rozrywki i nauki, a obozowicze mają zarówno czas, aby odpocząć, jak i na poznanie podstawowych zasad obowiązujących na wodzie.

Przez 12 dni, 60 młodych osób w wieku od 14 do 17 lat, dziewczynek oraz chłopców z różnych krajów świata nauczy się nie tylko żeglowania ale również pozna polskie krajobrazy, podszkoli język polski oraz pozna kulturę swojej „drugiej ojczyzny”. Każdy dzień na obozie żeglarskim jest aktywny i pełen atrakcji.

Oprócz warsztatów żeglarskich, które poprowadzi wykwalifikowana kadra i na których uczestnicy poznają podstawy żeglarstwa oraz zasady bezpieczeństwa spędzania czasu nad wodą, odbywać się będą zajęcia o charakterze edukacyjnym.

Obozy Żeglarskie organizowane są w partnerstwie z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, dzięki czemu młodzi żeglarze będą mieli okazję zwiedzić siedzibę Akademii. Natomiast dzięki współpracy z Muzeum „Zimnej Wojny” im. Generała Ryszarda Kuklińskiego doświadczą żywej lekcji historii, czeka ich edukacyjny rejs historycznym jachtem „Legia”, którego sternikiem był płk Ryszard Kukliński.

Podczas pobytu w Gdyni, młodzież uczestniczyć będzie w IV Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarstwa im. Tadeusza Wende organizowanych w Gdyni w dniach 24-27 czerwca. To największe tego typu wydarzenie organizowane dla żeglarzy polonijnych. Regaty wpiszą się w obchody corocznego Święta Morza, które odbędzie się w tym czasie w Gdyni.

Uczestnicy obozów będą zakwaterowani w Domu Polonii w Ostródzie, gdzie czekać będzie na nich wiele atrakcji oraz zajęć integracyjnych, t.j. gry i zabawy integracyjne, wieczorne spotkania w blasku ogniska, pieczenie kiełbasek. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Zimnej Wojny w Gdyni oraz Pomorskiemu Związkowi Żeglarskiemu.

Już niebawem ruszają zapisy!
Polonijna Akademia Żeglarska

Miejsce i data:
Dom Polonii w Ostródzie, czerwiec/lipiec 2023r.

Organizator:
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Oddział Warmińsko-Mazurski

Informacje organizacyjne - Klaudia Sawko
  Tel. 600 943 378,   e-mail: k.sawko@wspolnotapolska.org.pl
Zadanie współfinansowane
ze środków Samorządu Województwa Warmińsko- MazurskiegoPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14622963 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×