SWP

   Estonia


 2023-03-14     SERWIS SPECJALNY PAI Obudź serce w Kamieniu Solidarności

Przy Kamieniu Solidarności na Placu Wolności w Tallinnie odbyła się, podobnie jak przed rokiem, uroczystość wyrażająca solidarność z Ukrainą, zorganizowana przez Związek Polaków w Estonii „Polonia” oraz Ambasadę RP w Tallinnie.

W ramach uroczystości przemówienia wygłosił Ambasador RP Grzegorz Kozłowski oraz Ambasador Ukrainy Mariana Beca, a modlitwy odprawili duchowni Estońskiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego, Ukraińskiego Kościoła Grecko-Katolickiego oraz Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Uroczystość rozpoczęło wybicie przez carillon kościoła św. Jana hymnu Ukrainy, „Boże coś Polskę…” i hymnu Estonii.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, mniejszości narodowych Estonii, w tym zwłaszcza mniejszości polskiej i ukraińskiej oraz przedstawiciele władz miejskich Tallinna.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14635162 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×