SWP

   Ukraina


 2023-03-19 Prezenty dla członkiń TKP w Kowlu

W niedzielę, 12 marca, w Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Uczniowie szkoły działającej przy TKP na Kółku Polonijnym przygotowali pod opieką Ireny Herki i Tetiany Dworskiej występ specjalnie przeznaczony dla wszystkich pań, szczególnie dla seniorek z Towarzystwa Kultury Polskiej.

W czasie trwania uroczystości zabrzmiały znane wiersze o kobietach i dla kobiet oraz polskie i ukraińskie piosenki wykonane przez uczniów.

Po występie młodzież szkolna przekazała członkiniom TKP paczki żywnościowe. Osobom, które z powodów zdrowotnych nie mogły przybyć na święto, paczki zostały dostraczone do domów.

Przekazane rzeczy są efektem pracy m.in. Magdaleny Skorupki, Ewy Wojtasiewicz, Jakuba Łukojki oraz Jakuba Trzusły z Fundacji Rozwoju Gminy Brzeg Dolny realizującej zadanie «Pomoc Ukrainie». Do paczek dołączył się także emeryt Krzysztof Duda, członek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

W imieniu obdarowanych kobiet podziękowania złożyła Lilia Batura, podkreślając, jak ważne są takie spotkania w czasie tak trudnym dla Ukrainy.


Wiesław Pisarski,
nauczyciel języka polskiego skierowany do Kowla przez ORPEG
Zdjęcie udostępnił Anatol Herka


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Monitor Wołyński


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952305 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×