SWP

   Niderlandy (Holandia)


 2023-03-29 22. Wierszowisko za nami!

Po raz 22 w Holandii odbył się Festiwal Polskiej Poezji dla Dzieci Wierszowisko. Konkurs recytatorski dla polonijnych dzieci, uczniów szkół sobotnich zrzeszonych w Forum Polskich Szkół w Holandii to ważne wydarzenie dla holenderskiej Polonii. Niedziela 19 marca była pięknym dniem pełnym dobrych emocji, wzruszeń, radości, uśmiechów i przede wszystkich pełnym polskiej poezji i najpiękniejszych polskich słów.

Swój udział zgłosiło w tym roku 80 osób, z 11 szkół z całej Holandii. Na scenie w teatrze w Wijchen widzowie usłyszeli polskie wiersze w wykonaniu uczniów szkół polonijnych w wieku od 4 do 14 roku życia. Po raz pierwszy na scenie wierszowiskowej zaprezentowały się duety. Od 2023 roku Wierszowisko jest imprezą dwuletnią – w pierwszym roku odbywać się będą występu indywidualne, w kolejnym występy grupowe.

Wierszowisko jest konkursem - a to oznacza, że nie wszyscy zostaną nagrodzeni, ale organizatorzy dokładają starań, aby nikt nie poczuł się przegrany. Dlatego już za sam występ każdy dostaje medal i atrakcjne nagrody. Uczestnikami są polonijne dzieci, uczniowie szkół sobotnich, dzieci dwujęzyczne. Dla niektórych już samo nauczenia się wiersza po polsku i wyrecytowanie go z poprawną dykcją jest ogromnym wyzwaniem a to jest doceniane.


Tekst: Agnieszka Lonska,
organizator Wierszowiska, marzec 2023


WYNIKI WIERSZOWISKA 2023POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14005623 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×