SWP

   Czechy


 2023-05-25 "Beskidziocy" odkrywali Beskid Wyspowy

Turyści zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Sportowym „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej po raz trzeci wyjechali w okolice Myślenic i Mszany Dolnej, by odkrywać uroki Beskidu Wyspowego.

Uczestnicy wyjazdu w dniach 19-21 maja zakwaterowali się w gospodarstwie agroturystycznym w Wiśniowej pod Lubomirem. W pierwszym dniu po przyjeździe „Beskidziocy” wybrali się na spacer po Wiśniowej. Obejrzeli efektowną dzwonnicę cmentarną, drewniany kościół p.w. Świętego Idziego z XVII wieku, a także zwiedzili starą drewnianą synagogę adaptowaną na muzeum. W sobotę natomiast turyści wyruszyli w góry. Zdobyli szczyty Lubomira i Cietnia oraz odwiedzili górskie obserwatorium astronomiczne na szczycie Lubomira. W ostatnim dniu wyprawy natomiast udali się do Tymbarku i zdobyli wszystkie wierzchołki Łopienia.

— Pogoda dopisała. Fascynowały nas wspaniałe, niepowtarzalne widoki Beskidu Wyspowego i już dziś możemy się cieszyć na następną edycję wyprawy w te góry — podsumowuje Jolanta Biernat, która tym razem wycieczkę prowadziła.


Tekst: Beata Tyrna
fot. PTTS "Beskid Śląski"
Zwrot.cz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Zwrot.cz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952226 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×