SWP

   Czechy


 2023-05-25 "Beskidziocy" odkrywali Beskid Wyspowy

Turyści zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Sportowym „Beskid Śląski” w Republice Czeskiej po raz trzeci wyjechali w okolice Myślenic i Mszany Dolnej, by odkrywać uroki Beskidu Wyspowego.

Uczestnicy wyjazdu w dniach 19-21 maja zakwaterowali się w gospodarstwie agroturystycznym w Wiśniowej pod Lubomirem. W pierwszym dniu po przyjeździe „Beskidziocy” wybrali się na spacer po Wiśniowej. Obejrzeli efektowną dzwonnicę cmentarną, drewniany kościół p.w. Świętego Idziego z XVII wieku, a także zwiedzili starą drewnianą synagogę adaptowaną na muzeum. W sobotę natomiast turyści wyruszyli w góry. Zdobyli szczyty Lubomira i Cietnia oraz odwiedzili górskie obserwatorium astronomiczne na szczycie Lubomira. W ostatnim dniu wyprawy natomiast udali się do Tymbarku i zdobyli wszystkie wierzchołki Łopienia.

— Pogoda dopisała. Fascynowały nas wspaniałe, niepowtarzalne widoki Beskidu Wyspowego i już dziś możemy się cieszyć na następną edycję wyprawy w te góry — podsumowuje Jolanta Biernat, która tym razem wycieczkę prowadziła.


Tekst: Beata Tyrna
fot. PTTS "Beskid Śląski"
Zwrot.czPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Zwrot.cz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154