SWP

   USA


 2023-05-26 Nareszcie wakacje!

Uczniowie Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego w Palos Heights, USA zakończyli właśnie rok szkolny 2022/223 i podobnie jak reszta z prawie 50 polonijnych szkół aglomeracji chicagowskiej rozpoczęli upragnione wakacje.

Ostatnie miesiące w Szkole Karskiego obfitowały w mnóstwo ciekawych wydarzeń – uczniowie brali udział w interesujących projektach edukacyjnych, wyjazdach czy konkursach. Wielu uczniów Szkoły Karskiego z sukcesami wzięło udział w licznych konkursach dla polonijnych uczniów. Nauczyciele realizowali ciekawe zajęcia, przygotowując uroczystości związane z rocznicami ważnych wydarzeń i różnymi świętami. Szkołę odwiedziło grono wspaniałych gości m.in. Skarbnik Powiatu Cook Maria Pappas, konsulowie Polski i Słowacji, reprezentacja Slovak Academy of Chicago, która przedstawiła piękny program artystyczny oraz zaprezentowała swój kraj. W Karskim przeżywano w ciągu roku podniosłe uroczystości takie jak pasowanie na ucznia, sakramenty bierzmowania, pierwszej komunii, studniówka, matura, a na koniec graduacja absolwentów z klasy 8 i maturalnej.

Ciężka praca przyniosła owoce w postaci znakomitych ocen na koniec roku i świadectw z czerwonym paskiem.

Podsumowaniem wszystkiego była dziękczynna msza święta oraz uroczyste wręczenie świadectw dla absolwentów w ostatnim dniu zajęć. Wyjątkowa ceremonia była ogromnym przeżyciem dla kończących szkołę podstawową i średnią uczniów, ich rodzin i nauczycieli. Dumni ze swojego polskiego pochodzenia, wzbogaceni o znajomość kultury, historii i języka polskiego wyruszyli w świat zostając wizytówką Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego.

Maturzyści wzięli także udział w graduacyjnej mszy św. w Bazylice św. Jacka w Chicago, gdzie spotkali się ze swoimi kolegami z innych polonijnych szkół. Udział w tych uroczystościach dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wzruszeń.

Teraz nadszedł czas przerwy od szkoły i nabierania sił do dalszej nauki, życzymy więc wszystkim uczniom i rodzicom udanego wypoczynku i wspaniałych, słonecznych wakacji!


Marek Adamczyk
Dyrektor Polskiej Szkoły im. Jana KarskiegoPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14005761 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×