SWP

   Argentyna


 2023-05-26 Lektorat języka polskiego na uniwersytecie w La Plata

Ana Julia Fernández Palazzo poprowadzi zajęcia akademickie o języku polskim.

Zajęcia są otwarte nie tylko dla całego środowiska akademickiego, ale także każdej osoby spoza uczelni, która jest zainteresowana językiem polskim. W zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 16 osób. Lektorat ma być miejscem wymiany wiedzy na temat języków i ma być organizowany w formacie warsztatu (prawdopodobnie większość będą stanowili studenci kierunków humanistycznych).

- Chcę sprowokować przemyślenia o zjawisku społecznym, jakim jest język, w tym przypadku język polski. Dlatego przygotowuję materiały na temat historii języka polskiego, historii Polski, tradycji i zwyczajów oraz współczesności m.in. informacji o systemie edukacji w Polsce, możliwościach nauki adresowanych do cudzoziemców itp. – mówi Ana Julia Fernández Palazzo.

Zajęcia odbędą się na Facultad de Humanidades y Ciencias de la Educación na Universidad Nacional de La Plata. Lektorat potrwa dwa miesiące, zajęcia mają się odbywać raz w tygodniu i mają rozpocząć się w sierpniu br.

Ana Julia Fernández Palazzo urodziła się i mieszkała przez prawie całe życie w Argentynie. Pierwszy kontakt z językiem polskim miała dopiero w wieku szesnastu lat. Dwa lata później otrzymała stypendium na roczny kurs języka polskiego w Polsce i wtedy zaczęła się jej przygoda z uczeniem i nauczaniem polskiego. Uczy go od dziesięciu lat. Jest absolwentką filozofii, a obecnie rozpoczyna doktorat na tym samym kierunku.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ambasada RP w Buenos Aires


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154