19 maja 2023 r. studenci oraz lektorzy dwóch chińskich polonistyk wzięli udział w warsztatach dotyczących uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowanych w Konsulacie Generalnym RP w Szanghaju.
Wcielając się w role najważniejszych postaci okresu Sejmu Wielkiego uczestnicy poznali cele i motywacje rywalizujących ze sobą stronnictw politycznych, tym samym pogłębiając swoją wiedzę z zakresu historii Polski.
W warsztatach pod kierunkiem dr Tomasza Ewertowskiego wzięli udział studenci z dwóch uczelni z okręgu konsularnego konsulatu generalnego w Szanghaju: Szanghajskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych (SISU) oraz Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych Zhejiang w Hangzhou (ZISU). Studenci prowadzili ożywioną debatę starając się przekonać wzajemnie do swoich racji w oparciu o przygotowane wcześniej scenariusze.
Na zakończenie warsztatów studenci wspólnie obejrzeli animację pt. Jan Matejko "Konstytucja 3 maja 1791 roku", przygotowaną przez Narodowe Centrum Kultury.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.