SWP

   W. Brytania


 2023-06-05 Brawurowe harcerki na biwaku

Harcerki słyną ze swojej zaradności. Są przygotowane na przeróżne przygody i przeszkody, które mogą spotkać na swej drodze. Dobrym nawykiem harcerki jest uważnie przemyślane spakowanie się na biwak, zabieranie ze sobą wody, czapki, torebki Bądź Gotów... Oto relacja z harcerskiego biwaku 65 Drużyny Harcerek „Iskra”:

Jednak niemożliwym jest aby zawsze być przygotowaną na wszystko i mieć wszystko zaplanowane. Zawsze mogą nam się przytrafić jakieś niespodzianki oraz problemy do rozwiązania. Zatem ważne jest aby harcerka była zarówno przygotowana jak i GOTOWA. Gotowa stawić czoła temu co może ją spotkać, a czego nie dało się przewidzieć. Harcerka jest brawurowa i odważnie idzie przez świat wiedząc że poradzi sobie wszędzie i ze wszystkim.

"Brawura" - taką nazwę nosił biwak na którym byłyśmy w ten weekend. Był to pierwszy biwak pod namiotami naszej drużyny i zarazem pierwsze nocowanie pod namiotem dla niektórych z nas. Jechałyśmy na niego nie wiedząc do końca co nas czeka ale pewne siebie, śmiałe i gotowe na nowe przeżycia. Bo harcerka rozwija się oraz hartuje swoje ciało, ducha i charakter poprzez wychodzenie ze swojej strefy komfortu i pokonywanie trudności.

Biwak okazał się być pięknym przeżyciem. W naszym małym gronie spędziłyśmy wiele godzin przy ognisku na którym gotowałyśmy posiłki, śpiewałyśmy i słuchałyśmy gawęd drużynowej. Była też gra terenowa, która sprawdziła naszą orientację w terenie i posługiwanie się mapą. Było sprawdzenie wiedzy o harcerstwie i zacięta rywalizacja naszych małych biwakowych zastępów. Wróciłyśmy do domów zmęczone ale nieco bardziej śmiałe i pewne siebie. To był owocny czas.


CZUWAJ!
65 Drużyna Harcerek „Iskra”POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: 65 Drużyna Harcerek „Iskra”


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14380932 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×