SWP

   USA


 2023-09-19 Hołd dla Ofiar II wojny światowej przed Pomnikiem Katyńskim

Prezydent RP w towarzystwie Pierwszej Damy złożył w niedzielę wieniec przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. – Inwestujemy w naszą armię, bo staramy się, aby odrobić lekcje z 1939 roku, kiedy nie potrafiliśmy się obronić – podkreślił Andrzej Duda, odnosząc się do 84. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

– Dzisiaj czcimy pamięć ofiar II wojny światowej i rosyjskiej napaści. Wiemy, że bardzo wielu ludzi zginęło, wielu ludzi cierpiało. To jest nasza trauma narodowa – zaznaczył.

W tym kontekście Andrzej Duda poruszył temat odradzającego się współcześnie rosyjskiego imperializmu i wojny na Ukrainie. Zapowiedział też, że podczas wizyty w Nowym Jorku planuje spotkać się z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Bardzo ważny dla naszego bezpieczeństwa jest sojusz polsko–amerykański, nasza obecność w NATO – podkreślał.

Zaznaczył też, że wszelkie nakłady na obronność służą temu, aby lekcja z 1939 roku została odrobiona i „aby nikt nie odważył się Polski zaatakować”.

Parze Prezydenckiej towarzyszą Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych, a także Sekretarze Stanu w KPRP: Andrzej Dera oraz Wojciech Kolarski.

Złożenie wieńca było pierwszym punktem programu wizyty Pary Prezydenckiej w Nowym Jorku z okazji 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W niedzielę Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą spotkali się także z przedstawicielami Polonii.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: KPRP


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154