SWP

   Austria


 2023-09-25 Noc Poetów w Wiedniu

16 września 2023 r., w gościnnej siedzibie Polsko-austriackiego Towarzystwa Kultury "takt" miała miejsce Noc Poetów w Wiedniu. Inicjatorami i organizatorami jej byli Jacek Rozmiarek oraz Maria Glonek. Królowała poezja poetów zamieszkałych w Wiedniu oraz w Polsce, wspierana pięknem obrazów wiedeńskich artystów pochodzących w Polski.

Byli tam także członkowie Związku Polaków w Austrii Strzecha. Gia Starzynski i Adam S. Czartoryski mentalnie wspierali Jolantę Czartoryską, którą spotkał zaszczyt i przyjemność prezentowania książki Michała Kazimierza Stryszowskiego „POMAGAJ Z GŁOWĄ”. Książka to zbiór rozmów z osobami poświęcającymi swój czas i pieniądze na pomaganie innym ludziom, którzy nie radzą sobie tak dobrze w życiu, jakby chcieli. W książce jest wymieniona Bożena Szelest, również wchodząca w skład członków "Strzechy".

Jolanta Czartoryska miała w trakcie wieczoru, więcej czynności do wykonania, poza prezentacją książki M.K. Stryszowskiego współprowadziła wieczór wraz z Bogdanem Dmowskim, który wziął na siebie recytację większości wierszy, ale sama też zaprezentowała trzy wiersze polskich poetów, w tym przez moment wiersz "Moment". Poza tym przygrywała na pianinie, a na końcu zaprezentowała swoją książkę "Każdy miał swój PRL".

Współpraca między Polakami zawsze przynosi dobre efekty, ponieważ wieczór oceniono jako bardzo udany.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Związek Polaków w Austrii Strzecha


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14623059 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×