W sobotę, 30 września o godzinie 10 w Domu Polskim w Daugavpils odbyła się druga edycja gry terenowej „Wehikuł czasu”.
Tym razem bohaterem był Wacek Bystroń – 9 letni uczeń IV Polskiej Szkoły Podstawowej w Dyneburgu. Chłopiec prowadził dziennik, opisując w nim różne ciekawostki ze swego dzieciństwa oraz naszego miasta. Jego opowiadania posłużyły drużynom jako wskazówki do rozwiązania zadań.
Każda z drużyn otrzymała pudełka z dziennikiem Wacka oraz materiały wspomagające do odnalezienia tajemniczych znalezisk. Wszystkie grupy musiały samodzielnie zaliczyć zadania opisane w Pamiętniku, wysłać selfie z każdego wyznaczonego miejsca, a następnie wrócić do Domu Polskiego. Wygrać miała drużyna, która najszybciej odkryje wszystkie tajemnice Dziennika Wacka Bystronia!
Pomimo deszczowej pogody, wszyscy ochoczo ruszyli do zabawy.
Uczestnicy dali z siebie wszystko, oto wyniki:
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i słodki poczęstunek, jednak najważniejsza była aktywna integracja na świeżym powietrzu, dobra zabawa i poszerzanie wiadomości z zakresu wiedzy o historii miasta Daugavpils oraz działalności polskiej mniejszości narodowej na terenie miasta w okresie międzywojennym.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w kolejnych edycjach zabawy!
Imprezę wspiera Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.
Projekt współfinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.