SWP

   Rumunia


 2023-11-20 Wyniki eliminacji konkursowych „Kresy 2023”

W sobotę 19 listopada po raz dwudziesty siódmy odbyły się rumuńskie eliminacje do Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Kresy 2023”. Na scenie Domu Polskiego w Nowym Sołońcu wystąpiło ponad stu recytatorów w kilku grupach wiekowych, od kilkulatków po licealistów z: Suczawy, Seretu, Baineț, Moary, Kaczyki, Pojany Mikuli, Mănăstirea Humorului, Pleszy i Nowego Sołońca. Było też wielu rodziców, dziadków i oczywiście nauczyciele.

Recytatorów oceniało jury, złożone z pań Pauliny Pałgan i Doroty Jeżyk oraz pana Dariusza Kasprzyka. Bardzo dziękujemy, że przyjęli oni nasze zaproszenie.

W I grupie wiekowej (przedszkolnej i klas 0) miejsce I zajęła Ilinca Șpac z Seretu, miejsce II Bernard Revai z Nowego Sołońca, a miejsce III ex aequo Izabela Strugari i Cristian Șumanschi z Nowego Sołońca. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Raisa Maria Găină, Maria Andra Pieszczoch z Seretu, Ancuța Poleacec z Nowego Sołońca, Mihai Catargiu i Albert Iosif Șfanțar z Pojany Mikuli.

W II grupie (uczniów klas I i II) miejsce I zajęła Adelina Geanina Bieleș z Nowego Sołońca, miejsce II ex aequo Carla Antonia Busuioc z Seretu i Roberta Maria Șumanschi z Nowego Sołońca, miejsce III ex aequo Natalia Cristina Iurașec z Pojany Mikuli oraz Octavian Matei Boca z Kaczyki. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Agata Lucia Andronic i Ema Andronic z Nowego Sołońca, Patrisia Maria Andronic i Leopold Cehaniuc z Kaczyki, Izabela Maria Drozdek z Pojany Mikuli, Ioan Buburuzan z Mănăstirea Humorului, Edmond Tadeus Pelcear i Patrick Perlanovschi z Seretu, Augustin Moldovan z Pleszy oraz Ștefan Iulian Fielec z Moary.

W III grupie (uczniów klas III-V) miejsce I zajęła Irina Sofronie z Seretu, miejsce II – Angelina Catargiu z Pojany Mikuli, a miejsce III – Paula Nimigean z Kaczyki. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Agata Chachula, Adela Halițchi, Patrycja Zielonka i Darius Polaczek z Nowego Sołońca, Maria Ioana Abramiuc i Raisa Ungureanu z Seretu, Elena Sabina Stoica z Baineț, Claudia Faustâna Balac z Pleszy, Nicoleta Bivol z Moary oraz Niculai Iulian Florin Dupoi z Kaczyki.

W IV grupie (uczniów klas VI-VIII) miejsce I zajął David Catargiu z Pojany Mikuli, miejsce II – Claudia Catargiu z Pojany Mikuli, a miejsce III ex aequo Ewa Emilia Marculeac z Nowego Sołońca i Emi Calistru z Suczawy. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Claudia Chachula i Gabriela Nicoleta Droșceac z Nowego Sołońca, Natalia Drozdec, Gabriela Galiș, Tereza Hofman i Alexandra Pamparău z Pojany Mikuli oraz Ionuț Carol Dupoi z Kaczyki.

W najstarszej kategorii wiekowej jury postanowiło przyznać miejsce I Elizie Iedenac z Nowego Sołońca i wyróżnienie Monice Hofman z Pojany Mikuli.

Podczas Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza „Kresy 2023” w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 4-9 grudnia Rumunię reprezentować będą Eliza Iedenac i Monica Hofman.

Konkurs jak co roku zorganizował Związek Polaków w Rumunii. Nagrody dla zwycięzców, wyróżnionych i wszystkich uczestników ufundowała Ambasada RP w Bukareszcie.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Związek Polaków w Rumunii


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154