SWP

   Czechy


 2023-11-21 Członkowie Sekcji Akademickiej Jedność wyruszyli na Macochę

W sobotę 11 listopada Sekcja Akademicka Jedność Brno oraz sajowicze z innych miast wybrali się na tradycyjną wycieczkę nad przepaść Macochę. Macocha jest jednym z największych przełomów krasowych w Europie i robi niesamowite wrażenie swoją głębokością i majestatem.

W tym roku nad przepaść wyruszyło 37 sajowiczów z różnych miast. Punktem wyjściowym był dworzec kolejowy w Brnie odkąd grupa wycieczkowiczów wyruszyła do stacji Blansko. Stamtąd studenci udali się nad przepaść. Podczas wędrówki do wąwozu uczestnicy mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy i przepiękne widoki, ponieważ dopisywała im pogoda. Po drodze nad przepaść zrobiono przerwę na Skalnym młynie, a na miejscu docelowym wycieczkowicze mogli zjeść jedno z tradycyjnych dań czeskich – ser smażony. Grupa sajowiczów zakończyła całodniową wycieczkę w miejscowości Jedovnice.

Wycieczka okazała się nie tylko świetną okazją do poznania pięknego miejsca w Czechach, ale także do integracji między SAJami.

Obchody Święta Niepodległości

A że w ten weekend przypadło również Święto Niepodległości, w niedzielę delegacja z SAJu Brno poszła złożyć kwiaty pod pomnik pod zamkiem Szpilberk, gdzie byli więzieni Polacy.


Jola Iwanuszek
zwrot.cz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: zwrot.cz


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14623131 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×