SWP

   Ukraina


 2023-11-21 Sukcesy barczan podczas Konkursu Recytatorskiego "Kresy"

W dniu 18 listopada 2023 r. 3 osoby spośród dzieci i młodzież uczących się języka polskiego przy Domu Polskim w Barze, udały się do Kijowa, aby wziąć udział w XXXII edycji Konkursu Recytatorskiego „Kresy” im. Adama Mickiewicza.

Tym razem przybyło do Kijowa 73 uczestników. Najliczniejsze były grupy III i IV kategorii. Konkurs przebiegał w dość trudnych warunkach, gdyż w razie alarmu należało pilnie opuścić salę i całą grupą (do 100 osób) przemieścić się do schronu — metra stacji Uniwersyteckiej. Uczestnicy przebywali więc pod wpływem stresu na skutek twórczej tremy przed występem oraz obawy przed alarmami rakietowymi.

Jednak - mimo różnych trudności - uważam, że przedsięwzięcie było udane. Na szczęście obyło się bez alarmów, a młodzi barczanie, jak w każdym roku, przywieźli ze sobą nagrody i wyróżnienia.

Waleria Korostowska otrzymała wyróżnienie, natomiast Darina Greśkowa i Martina Czańkiwska zdobyły honorowe III i I miejsce w swojej kategorii.

Młode recytatorki z Baru wróciły z Kijowa szczęśliwe i zapewne na długo zapamiętają ten wyjazd.


Małgorzata Miedwiediewa


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14621716 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×