SWP

   Maroko


 2023-11-28 Promocja języka polskiego podczas Dnia Języków w Rabacie

Prawie 300 osób odwiedziło polskie stoisko podczas Europejskiego Dnia Języków. Polska placówka była jedną z 7 ambasad i Instytutów Kultury państw Unii Europejskiej w Maroku biorących udział w projekcie realizowanym we współpracy z Delegaturą UE w Rabacie i EUNIC Rabat.

W niedzielę 29 października 2023 r. w budynku Instytutu Francuskiego w Rabacie, który był jednym z 4 ośrodków kultury państw UE goszczących uczestników, przy polskim stoisku promocyjnym gromadzili się młodzież oraz dorośli Marokańczycy zainteresowani językiem polskim oraz polską kulturą.

Odwiedzający mogli zdobyć informacje o naszym kraju, uczestniczyć w interaktywnych grach edukacyjnych pozwalających zapoznać się z językiem polskim oraz otrzymać materiały promocyjne o Polsce. Mieli także możliwość uzyskania informacji o możliwości studiowania j. polskiego w Maroku, udzielanych przez polską lektorkę, prowadzącą naukę tego języka na Uniwersytecie w Rabacie.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest w Rabacie od 2019r. Jego celem jest pokazywanie i promowanie językowej różnorodności w krajach UE, promowanie nauki języków obcych, kultur oraz wzajemnego zrozumienia między narodami. Jest to inicjatywa, która powstała w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i Komisji Europejskiej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173